اردوغان خطاب به عربستان: به اقدامات خودتان در یمن نگاه کنید

به گزارش وبلاگ بوستان، به گزارش خبرنگاران به نقل از آناتولی، رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه در جریان نشستی در ساختمان مرکزی حزب عدالت و توسعه به نقدها عربستان در ارتباط با حملات انجام شده علیه سوریه پاسخ داد.

اردوغان خطاب به عربستان: به اقدامات خودتان در یمن نگاه کنید

اردوغان در این ارتباط گفته است که عربستان سعودی باید به جای انتقاد از ترکیه به عملکرد خود نگاه کند و ببنید که چه کسی یمن را به وضعیت فعلی دچار نموده است؟

رئیس جمهور ترکیه در عین حال حمله نظامی کشورش در شمال سوریه را تحت عنوان مبارزه با تروریسم مطرح کرد و گفت: ترکیه برای از بین بردن تهدیدات اقدام نموده است؛ بسیاری از تهدیدات داخلی و خارجی ترکیه را در بر گرفته است... آنها اقدام به ایجاد داعش در نزدیکی مرز ترکیه کردند و سپس گروهک های YPG را ایجاد کردند... آنها به تروریست ها سلاح و تجهیزات دادند.

اردوغان همچنین کشورهایی را که با حمله نظامی ترکیه علیه سوریه مخالفت نموده اند، به باد انتقاد گرفت و مدعی شد که آنکار برای حفظ امنیت خود مبارزه با تروریسم را ادامه خواهد داد.

رئیس جمهور ترکیه همچنین با حملات لفظی شدید خود علیه دولت مصر که از حمله نظامی علیه سوریه انتقاد نموده بود، گفت که رئیس جمهور مصر به هیچ وجه حق سخن گفتن درباره سوریه ندارد، چون سیسی دموکراسی را در کشورش کشته است.

اردوغان در سخنان خود همچنین کشورهای اروپایی را عامل صدور داعش به ترکیه مطرح کرد و با هشدار به اتحادیه اروپا اضافه نمود: اگر اروپا عملیات نظامی ما را ناعادلانه بخواند، ما نیز راستا 3.6 میلیون پناهنده فعلی را به کشورهای اروپایی آزاد خواهیم کرد.

اردوغان در عین حال تاکید نمود که اجازه تغییر در بافت جمعیتی شمال شرق سوریه را نخواهد داد و در عین حال از اروپا خواست تا از عملیات نظامی در شمال شرق سوریه حمایت کند.

سخنان اردوغان نخستین سخنرانی رسمی او پس از حمله نظامی شب گذشته علیه شمال سوریه است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اردوغان خطاب به عربستان: به اقدامات خودتان در یمن نگاه کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان خطاب به عربستان: به اقدامات خودتان در یمن نگاه کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید