اوضاع نامساعد امدادهوایی هلال احمر به دلیل تحریم ها ، 6 بالگرد زمین گیر شد

به گزارش وبلاگ بوستان، رئیس مرکز امدادهوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از زمین گیر شدن شش فروند بالگرد امدادهوایی به دلیل کمبود قطعه اطلاع داد و گفت که در آینده نزدیک احتمال زمین گیر شدن 10 بالگرد دیگر نیز وجود دارد.

اوضاع نامساعد امدادهوایی هلال احمر به دلیل تحریم ها ، 6 بالگرد زمین گیر شد

سید علی خمیسی در گفت وگو با خبرنگاران گفت: تحریم ها باعث نرسیدن قطعات مورد احتیاج به بالگردهای امداد هلال احمر شده است. قطعه ها قدیمی هستند و بیشتر آسیب می بینند. در این شرایط بلند کردن بالگرد آسیب های زیادی را به مجموعه وارد می نماید؛ از مخاطراتی که برای تیم امدادی، خلبان و تیم پروازی که سال ها در این زمینه تجربه کسب نموده اند، تا از دست دادن سرمایه 100 میلیارد تومانی جمعیت هلال احمر.

وی گفت: خلبان امداد و نجات هستم و کار من یاری به هموطنان است تا اندکی از سختی های حوادث غیرمترقبه سیل و زلزله را برایشان کم کنم. امداد هوایی در این حوادث به رسیدن تیم های امدادی به محل وقوع حادثه در کمترین بازه زمانی یاری می نماید اما تحریم ها و نرسیدن قطعات مورد احتیاج کار را برای ما سخت نموده است.

رئیس مرکز امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر با اشاره به لزوم تعمیر و نگهداری بالگردها بر اساس قوانین بین المللی گفت: بالگردها باید 24 ساعته، 50ساعته، 100 ساعته اول، دوم، سوم تا دهم، هزار ساعته و تایم اورهال کامل داشته باشند که این موارد در امداد هوایی رعایت می گردد.

خمیسی اضافه نمود: زمانی که موقع تعمیر و نگهداری بالگرد می رسد چه زمان پرواز و یا ساعت قطعه باشد، باید بالگرد برای تعویض قطعه متوقف گردد؛ این در حالی است که خلبان های ما برای یاری به هموطنان و کمبود قطعه در مواردی از تجربه استفاده نموده اند و آن را رعایت ننموده اند.

وی با اشاره به پرواز بیش از هزار ساعته تیم امدادهوایی در سیل فروردین ماه گفت: براساس پیش بینی های ما 1200ساعت پرواز در شرایط عادی در دو سال امکان پذیر بود، این در حالی است که در طول حدود دو ماه مجبور شدیم برای یاری به هموطنان مان در پهنه گسترده سیل از تمام ظرفیت های موجود در امداد هوایی استفاده کنیم. تیم امدادهوایی با وجود تحریم ها و نبودن قطعات برای امدادرسانی به مردم آسیب دیده سختی های بسیاری را متحمل شد و ما با هر سختی، مشکل قطعات در دوران سیل را به روش های مختلف رفع کردیم.

رئیس مرکز امداد هوایی سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اضافه نمود: در طول ایام سیل، شرایط مختلف جوی، نداشتن دید کافی و شرایط نامساعد اقلیمی و گاهی هم عدم همکاری بعضی از آسیب دیدگان مشکلاتی را برای ما ایجاد کرد. یکبار نصف ملخ بالگرد شکست، یکبار با چوب و سنگ به بدنه بالگرد آسیب رسید، بار دیگر بسته های غذایی داخل موتور رفت و باعث سوختن موتور شد. اما هدف تیم امداد و نجات هوایی، امدادرسانی به مردم احتیاجمند و آسیب دیده، یاری به محصور شدگان سیل، انتقال مصدومان و رساندن آذوقه به مناطق صعب العبور است و در طول ایام سیل هیچ مانعی نتوانست ما را از یاری به هموطنان بازدارد.

خمیسی با اشاره به تخصص و تجربه تیم امدادهوایی در زمان بحران، گفت: در این حوادث خلبان ها با ذکاوت و تجربه خود تیم امدادی و بالگرد را به سلامت به منطقه امن رساندند. اگر حس انسان محبت آمیز نبود و این حوادث برای پروازهای تجاری رخ داده بود 10 فروند از بالگردها و گروه پروازی را از دست داده بودیم.

وی اضافه نمود: امدادهوایی جمعیت هلال احمر که خدمات بسیاری را هم در زلزله کرمانشاه و هم در سیل سراسری فروردین ماه سال جاری انجام داد و توانمندی و تاثیرگزاری خود را ثابت کرد، هم اکنون احتیاجمند قطعات بالگرد، ملخ و تنظیم کننده های سیستم های الکتریکی و تعدادی موتور است و اگر این موارد جبران نگردد ما نمی توانیم جوابگوی بحران های آینده باشیم.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "اوضاع نامساعد امدادهوایی هلال احمر به دلیل تحریم ها ، 6 بالگرد زمین گیر شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اوضاع نامساعد امدادهوایی هلال احمر به دلیل تحریم ها ، 6 بالگرد زمین گیر شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید