تاکید بن زاید بر همکاری امارات و ریاض برای مقابله با تهدیدات منطقه ای

به گزارش وبلاگ بوستان، ولی عهد ابوظبی پس از دیدار با مقامات سعودی و گفت وگو درباره تحولات جنوب یمن گفت که امارات و عربستان توافق کردند برای مقابله با تهدیدات منطقه ای در یک جبهه بایستند.

تاکید بن زاید بر همکاری امارات و ریاض برای مقابله با تهدیدات منطقه ای

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، محمد بن زاید ولی عهد ابوظبی که در حال حاضر در عربستان سعودی به سر می برد، گفت که امارات و عربستان توافق کردند برای مقابله با خطراتی که امنیت کشورهای منطقه را تهدید می نماید، در جبهه واحد قرار بگیرند.

وی که این اظهارات را روز دوشنبه پس از دیدار با شاه و ولی عهد سعودی عنوان نموده است، اضافه کرد: عربستان و امارات توافق کردند طرف های همپیمان در عدن را به حمایت از منافع یمن دعوت نمایند.

خبرگزاری دولتی امارات به نقل از ولی عهد ابوظبی گفت که از طرف های یمنی در عدن می خواهیم که به گفت وگو روی بیاورند.

این اظهارات ولی عهد ابوظبی که همزمان با سفرش به جده و دیدار با شاه و ولی عهد سعودی مطرح شده، نشان می دهد که دو طرف سعودی-اماراتی به دنبال کاهش تنش و درگیری در استان مهم عدن مرکز جنوب یمن هستند.

عدن طی روزهای گذشته شاهد اختلافات گروه هایی بود که به نیابت از امارات و عربستان سعودی (دو کشور اصلی عضو ائتلاف متجاوز به یمن) به روی هم سلاح کشیدند و به شدت با یکدیگر درگیر شدند.

درگیری ها از آنجا شروع شد که روز چهارشنبه (16 مرداد/ هفتم اوت) شورای انتقالی جنوب، به شکل رسمی از نیروهایش خواست در حال آماده باش قرار بگیرند. هانی بن بریک نایب رئیس شورا نیز به اتهام اینکه دولت هادی از حزب [اخوانی] الاصلاح حمایت می نماید، از شبه نظامیان خود خواست که به کاخ معاشیق که مقر ریاست جمهوری است، حمله نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "تاکید بن زاید بر همکاری امارات و ریاض برای مقابله با تهدیدات منطقه ای" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید بن زاید بر همکاری امارات و ریاض برای مقابله با تهدیدات منطقه ای"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید