تصویری از یک قلاده پلنگ ایرانی در خلخال

یک دوستدار محیط زیست خلخالی در حین گشت و گذار در طبیعت بخش خورش رستم خلخال پیروز به تصویربرداری و عکاسی از یک قلاده پلنگ شد.

تصویری از یک قلاده پلنگ ایرانی در خلخال

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، مهدی کسایی، سرپرست حفاظت محیط زیست خلخال گفت: بهبود رئوفی دوستدار محیط زیست که ساکن تهران و اصالتا اهل یکی از روستا های بخش خورش رستم خلخال است هنگام گشت و گذار در حاشیه رودخانه قزل اوزن واقع در خارج از محدوده مناطق حفاظت شده این شهرستان با محض مشاهده یک قلاده پلنگ اقدام به تهیه عکس و فیلم برداری از این گونه کمیاب و در معرض انقراض نموده است.

تصویری از یک قلاده پلنگ ایرانی در خلخال

سرپرست حفاظت محیط زیست خلخال اظهار کرد: پس از انتشار تصاویری در فضای مجازی با مشاهده پلنگ ایرانی در خلخال، با پیگیری های بعمل آمده این فرد با مراجعه به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان خلخال، تصاویر و فیلم های تهیه شده از پلنگ ایرانی را به همراه مختصات و موقعیت جغرافیایی، زمان و تاریخ دقیق مشاهده در اختیار این اداره قرار داد.

کسایی ضمن تقدیر از این دوستدار محیط زیست اضافه نمود: در 2 سال گذشته محیط بانان این شهرستان نیز پیروز به ثبت تصاویری از این گونه پلنگ ایرانی کمیاب در مناطق حفاظت شده، شهرستان خلخال شده اند.

وی گفت: پلنگ حیوان وحشی از راسته گربه سانان بر اساس قوانین سازمان حفاظت محیط زیست در زمره وحوش و گونه های در خطر انقراض می باشد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "تصویری از یک قلاده پلنگ ایرانی در خلخال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تصویری از یک قلاده پلنگ ایرانی در خلخال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید