حزب الله 15 هزار نفر کادر درمانی برای مقابله با کرونا در اختیار دولت لبنان قرار داد

به گزارش وبلاگ بوستان، رئیس شورای اجرایی جنبش حزب الله لبنان گفت: در طرح حزب الله برای مقابله با کرونا هزار و 500 پزشک، 3 هزار امدادگر و پرستار، 5 هزار نفر از کادر خدماتی بهداشتی و 15 هزار نفر از اعضای کادر خدمات میدانی حضور دارند.

حزب الله 15 هزار نفر کادر درمانی برای مقابله با کرونا در اختیار دولت لبنان قرار داد

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ بوستان، سید هاشم صفی الدین، رئیس شورای اجرایی جنبش حزب الله لبنان با حضور در برنامه حدیث الساعه شبکه المنار از طرح این جنبش برای مقابله با ویروس کرونا خبر داد که هدف آن کمک به دولت و وزارت بهداشت لبنان در همین زمینه، جلوگیری از شیوع بیشتر کرونا و خلاص شدن از آن است.

وی گفت: دبیر کل حزب الله بیش از یک ماه پیش به موضوع کرونا پرداخت و بر ضرورت آمادگی برای آن تأکید کرد، از آن زمان ما آماده سازی ها را آغاز کردیم و پرونده قرنطینه خانگی کسانی را که احتمالا به ایران سفر کرده اند، بررسی کردیم.

صفی الدین ادامه داد: وزارت بهداشت کار بزرگی انجام داده و شرایط 1150 نفر را که از ایران بازگشته اند به صورت دقیق در قرنطینه خانگی پیگیری کرده است. ما در قم حدود 250 دانشجو به همراه همسران و فرزندانشان داریم و تمام کسانی که بازگشته اند، 45 خانواده بوده اند.

وی شرح داد، در طرح حزب الله برای مقابله با کرونا هزار و 500 پزشک، 3 هزار امدادگر و پرستار، 5 هزار نفر از کادر خدماتی بهداشتی و 15 هزار نفر از اعضای کادر خدمات میدانی حضور دارند.

صفی الدین تأکید کرد، حزب الله در پشت سر دولت و وزارت بهداشت برای کمک به مقابله با کرونا حرکت خواهد کرد و کمبودها در این زمینه را جبران می کند.

وی در خاتمه گفت: این فرضیه وجود دارد که آمریکا در پشت پرده شیوع کرونا باشد که فرضیه بعیدی نیست. ما با قطعیت نمی توانیم بگوییم آمریکا این بیماری را شایع کرده است اما به دلیل ذهنیت استکباری و توسعه طلبانه در این جهان تمامی احتمالات را در نظر می گیریم؛ الگوی فعلی جنگ های بیولوژیک ابداً از اطلاعات آمریکا بعید نیست.

انتهای پیام/4082/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "حزب الله 15 هزار نفر کادر درمانی برای مقابله با کرونا در اختیار دولت لبنان قرار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حزب الله 15 هزار نفر کادر درمانی برای مقابله با کرونا در اختیار دولت لبنان قرار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید