حمله دوباره ترکیه به شمال سوریه بعد از آتش بس

به گزارش وبلاگ بوستان، دیده بان حقوق بشر سوریه نهاد وابسته به مخالفان سوری خاطرنشان کرد، نیرو های ترکیه به رغم توافقنامه توقف عملیات نظامی (آتش بس) در شمال سوریه مجددا راس العین در شمال شرق سوریه را هدف گرفتند.

حمله دوباره ترکیه به شمال سوریه بعد از آتش بس

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت شبکه روسیا الیوم، دیده بان حقوق بشر سوریه شب گذشته بیان کرد، حمله راکتی نیرو های ترکیه و مخالفان سوری هم پیمانش علیه شهر راس العین (سری کانییه) در نوار مرزی را رصد نموده است. این به رغم توافق آمریکا و ترکیه درباره توقف درگیری و عملیات نظامی در کل منطقه شرق فرات بود.

خبرگزاری رویترز نیز گزارش داد، درگیری ها بین نیرو های ترکیه و نیرو های دموکراتیک سوریه (قسد) در راس العین اتفاق افتاده است.

دیده بان حقوق بشر سوریه اعلام نموده بود، بعد از اینکه جنگنده های ترکیه روستا های منطقه را قبل از توافق آتش بس بین آمریکا و ترکیه بمباران کردند، آرامش شکننده و نسبی بر محور های خطوط تماس در اطراف شهرک عین عیسی در شمال شهر رقه برقرار شده است.

در این راستا نیرو های دموکراتیک سوریه پنج شنبه آغاز اجرای آتش بس بین ترکیه و آمریکا در شمال شرق سوریه را بیان کردند.

نیرو های قسد بیان کردند، این آتش بس از ساعت 10 شب به وقت محلی آغاز شد. این گروه متعهد به رعایت آتش بس شده و امیدوار بود دولت ترکیه نیز به آن پایبند باشد.

امجد عثمان، سخنگوی شورای دموکراتیک سوریه نیز بیان کرد، در حال حاضر کوشش برای نشان دادن واکنش مناسب به توافق ترکیه و آمریکا در حال اجرا است.

وی اضافه کرد، رهبران کرد سوریه قبل از ارائه پاسخ مناسب به توافق ترکیه و آمریکا تماس های متعددی را با هم برقرار کردند.

واشنگتن طی توافقی با آنکارا توافق آتش بس در شمال شرق سوریه و آغاز خروج نیرو های کرد از منطقه مذکور را بیان کرد.

دیده بان حقوق بشر سوریه پیشتر از هدف گیری های متقابل با سلاح های سنگین و خمپاره بین نیرو های ترکیه و نیرو های قسد در محور های صولان، بغدیک و هولاقی در شرق عین العرب (کوبانی) خبر داده بود.

منبع: عصر ایران

به "حمله دوباره ترکیه به شمال سوریه بعد از آتش بس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله دوباره ترکیه به شمال سوریه بعد از آتش بس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید