خبرنگاران ورود متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا

به گزارش وبلاگ بوستان، تهران- خبرنگاران- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در نامه ای به دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا دستور داد که متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا در کشور وارد شوند.

خبرنگاران ورود متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا

به گزارش روز یکشنبه وزارت بهداشت، در پی برگزاری چند نشست ویدیو کنفرانس دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با پزشکان چینی درباره مهار و درمان کرونا و آگاهی از نتایج قابل توجهی که بهره گیری از قابلیت های طب سنتی در کنار طب رایج در بهبود فرایند درمان بیماران کرونایی کشور چین داشته، محمدرضا شمس اردکانی مشاور وزیر و مدیرکل دفتر طب ایرانی و مکمل وزارت بهداشت در نامه ای به وزیر بهداشت، خواهان استفاده از ظرفیت های طب ایرانی در حوزه پیشگیری و درمان کرونا شد.

در این نامه که با نظر مساعد سعید نمکی برای پیگیری و انجام اقدام لازم به دبیر ستاد ملی مدیریت بیماری کرونا و دیگر معاونت ها و ادارات مرتبط ارجاع شده، بر توانمندی ها و قابلیت های طب ایرانی در این زمینه تأکید شده و به تجارب خوبی که انجام اقدامات اولیه در زمینه استفاده از این ظرفیت غنی طبی کشور در بهبود فرایند درمان بیماران کرونایی به همراه داشته، اشاره شده است.

بر اساس این گزارش، در اغلب شهرهای چین برای درمان 90 درصد بیماران کرونایی از ترکیب طب رایج و طب سنتی بهره گرفته شده و استفاده از بعضی ترکیبات گیاهی و ارائه توصیه های غذایی از جمله اقدامات متخصصان طب چینی در این زمینه بوده که به ترتیب برای درمان بیماران مبتلا و پیشگیری از بروز بیماری در افراد سالم انجام می گردد.

تا به امروز 21 هزار و 638 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده، یکهزار و 685 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت نموده و هفت هزار و 913 نفر نیز بهبود یافته اند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران ورود متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران ورود متخصصان طب ایرانی به حوزه پیشگیری و درمان کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید