خطر نارسایی قلبی در زنان دیابتی بیش از مردان است

به گزارش وبلاگ بوستان، نتایج یک تحقیق نشان می دهد دیابت نوع2 ریسک نارسایی قلبی در زنان را در مقایسه با مردان 9 درصد بیشتر می نماید.

خطر نارسایی قلبی در زنان دیابتی بیش از مردان است

به گزارش خبرنگار مهر، درحالیکه پزشکان می دانند دیابت موجب افزایش ریسک نارسایی قلبی می گردد اما مطالعه دنیای بر روی 12 میلیون نفر نشان داد که این ریسک برای زنان بیش از مردان است.

طبق اعلام بنیاد بین المللی دیابت، در حال حاضر 415 میلون نفر در دنیا مبتلا به دیابت هستند که حدود 199 میلیون از آنها زنان هستند.

طبق اعلام محققان، دیابت نوع1 با افزایش 47 درصدی خطر بیشتر ابتلاء به نارسایی قلبی در زنان نسبت به مردان مرتبط است، درحالیکه دیابت نوع2 با 9 درصد خطر بیشتر نارسایی قلبی در زنان نسبت به مردان مرتبط است.

سان پیترز، عضو تیم تحقیق، در این باره می گوید: دلایل زیادی در خصوص ریسک بالاتر نارسایی قلبی در زنان در مقایسه با مردان وجود دارد.

وی در ادامه می افزاید: زنان در مقایسه با مردان دو سال طولانی تر مبتلا به علائم پیش دیابت می شوند و افزایش این طول مدت، ممکن است با خطر بیشتر ابتلاء به نارسایی قلبی مرتبط باشد.

طبق اعلام بنیاد بین المللی دیابت، تا سال 2040، حدود 313 میلیون زن در دنیا مبتلا به دیابت خواهند شد. دیابت نهمین علت مرگ در زنان است.

منبع: همشهری آنلاین

به "خطر نارسایی قلبی در زنان دیابتی بیش از مردان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطر نارسایی قلبی در زنان دیابتی بیش از مردان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید