فرایند رو به رشد شیوع کرونا و کمبود تجهیزات پزشکی در فرانسه

به گزارش وبلاگ بوستان، سیر صعودی شیوع ویروس کرونا مسائل بسیاری مانند کمبود تجهیزات پزشکی را در فرانسه به وجود آورده است.

فرایند رو به رشد شیوع کرونا و کمبود تجهیزات پزشکی در فرانسه

به گزارش ، فرانسه طی 24 ساعت گذشته بیش از 500 مورد مرگ ناشی از کووید 19 را ثبت کرده است و انتقال بیماران در ایل دو فرانس در روز پنجشنبه با سرعت بیشتری انجام می شود تا اوضاع بیمارستان های اشباع شده اندکی بهبود یابد.

به گزارش خبرگزاری فرانسه، شمار بیماران تحت مراقبت های ویژه چهارشنبه شب از مرز 6 هزار نفر گذشت. این رقم بیشتر از ظرفیت تخت های مراقبت های ویژه این کشور است که پیش از این بحران 5 هزار تخت بود.

طبق آخرین آمار رسمی، این اپیدمی طی یک ماه در مجموع جان 4 هزار و 32 نفر را در فرانسه گرفته است. در این آمار شمار مرگ و میر افراد در خانه های سالمندان که در حال گردآوری است در نظر گرفته نشده است. ژروم سالومون، دبیر کل بهداشت فرانسه گفت مقامات امیدوارند آمار مرگ و میر در خانه های سالمندان از روز پنجشنبه در دسترس قرار گیرد.

پس از گراند است حالا ایل دو فرانسه با 9 هزار و 600 بیمار بستری شده به شدت تحت تاثیر ویروس کروناست. اورلین روسو، مدیر اداره بهداشت منطقه ای ایل دو فرانس روز چهارشنبه هشدار داد که ظرفیت بستری کردن بیماران در این منطقه به پایان رسیده است. از همین رو قرار است با انتقال بیماران به مناطق کمتر آسیب دیده میزان فشار ها کاهش یابد.

ادوارد فیلیپ، نخست وزیر فرانسه که روز چهارشنبه خروج تدریجی از قرنطینه را که از 17 مارس برای مقابله با اپیدمی اعمال شده است مطرح کرد. وی از کمبود برخی محصولات مانند مرفین و آنتی بیوتیک ها خبر داد. وی چهارشنبه شب ضمن اعلام گزارش مدیریت کوتاه مدت گفت: ما باید ذخایر دارویی خود را برای طولانی مدت حفظ کنیم.

نخست وزیر فرانسه در کنار اولیویه وران، وزیر بهداشت این کشور از مسائل بسیاری مانند کمبود ماسک، آزمایش های غربالگری و منابع بیمارستانی سخن گرفت.

ادوارد فیلیپ گفت: روز های پیش رو بسیار دشوارتر خواهند بود، اما اگر تعداد پذیرش در بخش های مراقبت های ویژه سراسر کشور را بررسی کنیم علائم امیدواری هم وجود دارد، زیرا این آمار تثبیت شده است.

وران در سخنرانی خود در مجلس گفت: در مواجهه با کمبود تجهیزات، به ویژه تجهیزات محافظتی فرانسه بیش از یک و نیم میلیارد ماسک به تولیدکنندگان فرانسوی و خارجی سفارش داده است. علاوه بر این یک کنسرسیوم صنعتی با هدف ساخت 10 هزار دستگاه تنفس مصنوعی تا اواسط ماه مه تشکیل شده است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "فرایند رو به رشد شیوع کرونا و کمبود تجهیزات پزشکی در فرانسه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرایند رو به رشد شیوع کرونا و کمبود تجهیزات پزشکی در فرانسه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید