طعم اصیل نان، در نان ماشینی یافت نمی گردد

به گزارش وبلاگ بوستان، یک نانوا مطرح کرد: نمی توان گفت که نان ماشینی به هیچ وجه خوش طعم نیست اما در مقابل نمی توان منکر این مطلب شد که طعم اصیل یک نان سنتی در نانی که به روش ماشینی پخته می گردد، یافت نمی گردد.

طعم اصیل نان، در نان ماشینی یافت نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، احتمالاً شیوه پخت نان یکی از عواملی است که بر کیفیت، طعم و مزه یک نان تأثیرگذار باشد، تا چند دهه اخیر یک نان در تنورهای به اصطلاح سنتی و آمیخته به گل و ریگ پخته می شد اما رفته رفته، ماشینی شدن زندگی انسان بر شیوه پخت نان نیز تأثیر گذاشت. اینکه ماشینی شدن در پخت نان تا چه میزان بر کیفیت، مزه و طعم آن مؤثر است؟ و به طور کلی مزایا و معایب ماشینی شدن پخت قوت غالب نسبت به روش سنتی چیست؟ از سوال های اساسی است که باید از متخصصان این حرفه پرسیده گردد.

در گزارش قبل در خصوص مقایسه کیفیت نان سنتی و ماشینی، نظرات یک نانوای قدیمی که بیش از نیم قرن در نانوایی سنتی کار می کرد بیان شد، در ادامه گفت و گوی قبل، این بار پای صحبت یک نانوا که به روش ماشینی، نان طبخ می نماید، نشستیم و نظرات او را نیز در خصوص این موضوع جویا شدیم.

مرتضی پرچگانی، نانوایی که 25 سال است در این زمینه فعالیت داشته و هم اکنون نیز در نانوایی ماشینی مشغول کار است، در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران منطقه قم، عنوان نمود: با اینکه خود من، نان به شیوه ماشینی می پزم اما معتقدم زمانی که نان فقط به روش سنتی پخته می شد، کیفیتش بهتر و خوش طعم تر بود، نان هایی که امروز به روش ماشینی پخته می گردد علاوه بر اینکه مزه نان سنتی را ندارد، از ماندگاری کمتری نیز برخوردار است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از علل استفاده از روش ماشینی در نانوایی ها، کمبود نیروی ماهر است، اضافه کرد: یک شاطر اگر به جای نانوایی در نگهبانی کار کند، مزد بیشتری دریافت می نماید، بنابراین وقتی حقوق یک کارگر نانوایی آنقدر کم است که کارگری در جای دیگر را به کار در نانوایی ترجیح می دهد، در نتیجه نانوایی ها نیز به دلیل کمبود نیرو به سمت ماشینی شدن می روند.

این نانوا اعلام کرد: زمانی که کارگر متخصص و استاد کار حاضر به کار در نانوایی نیست، ما مجبوریم از کارگران معمولی که به این میزان از حقوق راضی هستند، در نانوایی استفاده کنیم؛ معمولاً این افراد کارگران ساختمانی بیکار یا دانش آموزانی هستند که به دلیل احتیاج اقتصادی در اوقات فراغت خود حاضر به کار کردن در نانوایی می شوند.

پرچگانی گفت: در نانوایی که من مشغول فعالیت هستم، نان به هر دو روش سنتی و ماشینی پخت می گردد اما خود من به عنوان یک نانوا که بیش از 20 سال است در این حرفه کار می کنم، نان سنتی را به لحاظ کیفیت و طعم به نان ماشینی ترجیح می دهم و شاید بتوان گفت از لحاظ طعم، نان سنتی با نانی که به روش ماشینی پخته شده قابل مقایسه نیست.

نان ماشینی هم مشتری خودش را دارد

وی با تاکید براینکه تمامی هزینه های نانوایی افزایش یافته است، ادامه داد: در سال 93 یک روپوش و لباس نانوا به قیمت 4 هزار تومان خریداری می شد، در صورتی که همان لباس هم اکنون به قیمت 30 هزار تومان خریداری می گردد، با وجود افزایش قیمت در همه کالاها و اجناس کشور و همچنین حقوق کارمندان بخش های مختلف، حقوق کارگر نانوایی هیچ تغییری نداشته است.

این نانوا با اشاره به اینکه نان ماشینی هم مشتری خودش را دارد، اعلام کرد: نمی توان گفت که نان ماشینی به هیچ وجه خوش طعم نیست اما در مقابل نمی توان منکر این مطلب شد که طعم اصیل یک نان سنتی در نانی که به روش ماشینی پخته می گردد، یافت نمی گردد، اما به هرحال عوامل زیادی باعث شده تا نانوایی ها هم در روند ماشینی شدن زندگی انسان تأثیر پذیر باشند.

در ادامه این گزارش، توضیحات رئیس اتحادیه نانوایان در این خصوص، منتشر خواهد شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "طعم اصیل نان، در نان ماشینی یافت نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طعم اصیل نان، در نان ماشینی یافت نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید