عشق مادرانه ای که به جنون می رسد

نمایش برادر ها می میرند روایتگر داستان مادری است که مرگ فرزند خود را باور ندارد.

عشق مادرانه ای که به جنون می رسد

مریم قریشی بازیگر نمایش برادرها می میرند در خصوص نقش خود در این نمایش، در گفت وگو با خبرنگار ،گفت: نقش من در نمایش برادر ها می میرند نقش یک مادر است. مادر شخصی که به جنگ می رود و اسیر می گردد، اما به خانواده او خبر شهادتش را می دهند. در حالی که همه پذیرفته اند این شخص به شهادت رسیده، ولی مادر هنوز به این باور نرسیده است تا اینکه به مرور زمان شهادت فرزندش را می پذیرد.

وی افزود: این مادر سعی دارد افراد را در خانواده خود پایدار نگه دارد. به همین دلیل همسر پسر بزرگ خود را به عقد پسر کوچک خود درمی آورد. نقش من نقش مادری است که مرگ فرزند خود را باور ندارد و می خواهد از هر راهی یاد و خاطره فرزند خود را زنده نگه دارد. این عشق مادر و فرزندی، در تهایت مادر را به جنون می کشد.

قریشی با اشاره به اینکه نقش مادر در نمایش برادر ها می میرند چالش بزرگی برای من داشت، بیان نمود: اینکه در باور پذیری چنین مسائلی چه حس و حالی به انسان دست می دهد و موضوع آن برایم جالب بود؛ به همین دلیل نقش را پذیرفنم. پیش از این همکاری با کامبیز نیک آمیز کارگردان نمایش نداشتم و این تجربه خوبی برای من است.

بازیگر نقش مادر در نمایش برادر ها می میرند در خصوص استقبال مخاطبان از نمایش گفت: استقبال مخاطبان از نمایش برادر ها می میرند نسبت به کار های پیشین من بهتر بوده؛ البته بازتاب خوبی هم نمایش داست. مخاطبان موضوع نمایش را دوست داشتند و ذهنشان بسیار درگیر موضوع شده بود. موضوع داستان در بطن زندگی همه ما رخ داده است؛ زیرا در دوران جنگ تقریباً همه خانواده ها درگیر این مسائل بودند. حتی اگر این اتفاقات را از نزدیک لمس نکرده باشند، در نزدیکی و همسایگی خود دیده اند.

وی ادامه داد: جالب ترین قسمت این است که مخاطبان از خاطرات یا تجربیات خود برای ما می گویند. این موضوع ما را تحت تاثیر قرار داد. به احتمال زیاد بعد از این اجرا قرار است نمایش را در سالن های دیگری به اجرا ببریم، زیرا درخواست های بسیاری برای اجرا در سالن های دیگر داشتیم.

در خلاصه نمایش آمده است: زندگینامه یک اسیر جنگی که همه فکر می کنند، شهید شده و بعد از چند سال آزاد می گردد و برمی گردد و می بیند که همسرش با برادرش ازدواج کرده و این موضوع کل خانواده را به چالش هایی می کشد...

علیرضا حنیفی، مریم قریشی، محمد قائم مقامی، مرجان امینی راد، علیرضا آهنگران، شیما اله بیگی بازیگران نمایش، کامبیز نیک آمیز کارگردان و فاطمه جودکی تهیه کننده نمایش برادر ها می میرند هستند.

گفتنی است نمایش برادر ها می میرند از تاریخ 27 مرداد تا 15 شهریور هرشب ساعت 18:30 در تماشاخانه ماه حوزه هنری بر روی صحنه می رود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "عشق مادرانه ای که به جنون می رسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عشق مادرانه ای که به جنون می رسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید