فرانسه: شواهدی درباره مبدأ پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد

وزیر خارجه فرانسه در یک کنفرانس خبری در پایتخت مصر شرح داد پاریس شواهدی در اختیار ندارد که نشان دهد پهپادها از کدام محل به سمت تأسیسات نفتی عربستان پرواز کرده اند.

فرانسه: شواهدی درباره مبدأ پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، ژانو ایو لودریان وزیر امور خارجه فرانسه امروز (سه شنبه) در جمع خبرنگاران در قاهره شرح داد که پاریس هیچ شواهدی در اختیار ندارد که نشان بدهد پهپادها از چه محلی به سمت تأسیسات نفتی عربستان پرتاب شده است.

بنا به گزارش خبرگزاری رویترز، وی شرح داد: تاکنون، فرانسه، هیچ شواهدی نداشته است که بگوید این پهپادها از این مکان یا مکان دیگری آمده اند و نمی دانم که آیا کسی شواهدی در اختیار دارد (یا خیر)؟

واکنش وزیر خارجه فرانسه در حالی مطرح شده است که حدس ها و ادعاهای مختلفی درباره سرمنشأ حمله به تأسیسات نفتی آرامکو عربستان مطرح شده است.

علیرغم آنکه انصارالله یمن، تأیید کرده است که حمله روز شنبه به تأسیسات نفتی عربستان را انجام داده است، برخی مدعی هستند که این پهپادها از جنوب عراق به سمت این تأسیسات پرتاب شده است.

پیش از این نیز، تارو کونو وزیر دفاع ژاپن در واکنش به اتهامات دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران در خصوص عملیات حملات پهپادی روز شنبه هفته جاری به تأسیسات نفتی عربستان سعودی گفت که به احتمال خیلی زیاد انصارالله یمن، عملیات پهپادی علیه تأسیسات نفتی عربستان را انجام داده است. (جزئیات بیشتر)

م

منبع: خبرگزاری فارس

به "فرانسه: شواهدی درباره مبدأ پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرانسه: شواهدی درباره مبدأ پرواز پهپادها به سمت تاسیسات آرامکو وجود ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید