فرهادی زاد: کسب سهمیه المپیک در بعضی رشته ها آسان نیست، در تلاشیم انعکاس خوبی از اخبار بانوان در دنیا داشته باشیم

به گزارش وبلاگ بوستان، معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان درحاشیه مسابقات چوگان قهرمانی کشور گفت: فدراسیون و وزارت ورزش با همه امکاناتی که در اختیار دارد کوشش می نماید، بتوانیم انعکاس خوبی از اخبار بانوان در ارتباط با جهانیان داشته باشیم.

فرهادی زاد: کسب سهمیه المپیک در بعضی رشته ها آسان نیست، در تلاشیم انعکاس خوبی از اخبار بانوان در دنیا داشته باشیم

مهین فرهادی زاد به تغییر مدیریت فدراسیون چوگان اشاره نمود و به خبرنگار ورزشی خبرنگاران گفت: با توجه به دوره جدید مدیریتی فدراسیون چوگان یاری شان می کنیم در مسابقاتی که برگزار می نمایند و امکاناتی که در اختیار دارند شرایطی را برای رشته ای که متعلق به ایران است مهیا کنیم.

وی اضافه نمود: فدراسیون چوگان برنامه هایی را درخصوص توانمندسازی بخش فنی بانوان دارد و با برگزاری مسابقات سعی در افزایش توانمندی بانوان دارد تا با تشکیل تیم های مختلف از استان های ایران بتوانند فضای کارشان را قوت ببخشند.

معاون امور بانوان وزارت ورزش و جوانان درخصوص فعالیت داوران این رشته گفت: یکی از سوالات من از مسئولان فدراسیون چوگان درباره فعالیت داوران خانم بود که آنها پاسخ دادند آموزش های چند روزه ای دارند که هر چند وقت یکبار انجام می گردد و داورانی برای قضاوت مسابقات خودشان آماده می شوند.

وی درباره اعزام بانوان این رشته به مسابقات برون مرزی گفت: این رشته تجهیزات و امکانات بسیار زیادی می خواهد که فدراسیون با هماهنگی هایی که انجام داده است این فضا را مهیا نموده است و مسئله ای درخصوص برگزاری مسابقات داخلی وجود ندارد. در سطح مسابقات بین المللی نیز فدراسیون و وزارت ورزش با همه امکانات در کوشش است برنامه ملی خودمان را انجام دهیم و بتوانیم انعکاس خوبی از اخبارمان در ارتباط با جهانیان داشته باشیم.

فرهادی زاد همچنین درباره شرایط بانوان برای کسب سهمیه های المپیک توکیو گفت: در دوره گذشته بازی های المپیک 9 سهمیه کسب کردیم و پیش بینی من این است که با کوشش فدراسیون ها بتوانیم حداقل همان تعداد سهمیه و حتی بیشتر را در بخش بانوان کسب کنیم. در رشته تیراندازی دو سهمیه کسب شده است و امکان دریافت سهمیه های بیشتر وجود دارد که باید با کوشش خودشان این شرایط را مهیا نمایند.

وی اضافه نمود: در رشته های دیگر می دانیم برای کسب سهمیه بازی های المپیک کوشش می نمایند و البته تغییراتی در کسب سهمیه المپیک این دوره در بعضی رشته ها بوجود آمده است که کسب سهمیه المپیک به سادگی امکان پذیر نیست، چون ورزشکاران باید در مسابقات متعدد شرکت نموده و رنکینگ شان را بالا ببرند و افزایش تعداد حضورشان در رقابت های مختلف می تواند دستیابی به سهمیه را بیشتر کند. فدراسیون ها نیز با برنامه ریزی سعی می نمایند شرایط را برای کسب سهمیه المپیک توکیو افزایش دهن.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "فرهادی زاد: کسب سهمیه المپیک در بعضی رشته ها آسان نیست، در تلاشیم انعکاس خوبی از اخبار بانوان در دنیا داشته باشیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فرهادی زاد: کسب سهمیه المپیک در بعضی رشته ها آسان نیست، در تلاشیم انعکاس خوبی از اخبار بانوان در دنیا داشته باشیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید