لغو شهرآورد با کدام منطق؟

به گزارش وبلاگ بوستان، پرسپولیسی ها در حالی لغو شهرآورد را زمزمه می نمایند که سازمان لیگ به اندازه کافی میان بازی ها فاصله ایجاد نموده است.

لغو شهرآورد با کدام منطق؟

به گزارش وبلاگ بوستان ، حمیدرضا عرب ، بعد از صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا برخی عوامل این باشگاه در خفا کوشش های بسیاری برای لغو بازی پنج شنبه هفته جاری مقابل استقلال دارند و می کوشند دربی را به زمان دیگری موکول نمایند. این کوشش ها ناشی از مصدومیت های احتمالی و یا خستگی های ناشی از حضور در بازی های سنگین آن هم در آستانه رقابت آسیایی با السد قطر است.

پرسپولیس طبق برنامه یکم مهرماه در هفته هفتم رقابت های لیگ برتر میزبان تیم سپیدر رود رشت است. شهرآورد پایتخت هم بر اساس برنامه ای که سازمان لیگ ارائه داده پنجم مهرماه برگزار می گردد. این برنامه ریزی درست براساس منطق و عرف انجام گردیده و سازمان لیگ میان بازی پرسپولیس مقابل سپیدرود و بعد از آن بازی با استقلال چهار روز فاصله ایجاد نموده است. البته استدلال پرسپولیسی ها در ارائه پیشنهاد لغو این بازی یا به نوعی تحت فشار قرار دادن سازمان لیگ، دیداری است که دهم همین ماه با السد برگزار می نمایند و آنها به بهانه اینکه بازی سخت در لیگ قهرمانان آسیا را پیش رو دارند زمزمه لغو بازی با استقلال را مطرح نموده اند تا به نوعی از گزند برگزاری بازی های فشرده مصون بمانند و بتوانند به نتایج دلخواه در این رقابت ها دست یابند.

این درخواست ها به دلیل در پیش بودن بازی آسیایی اما باز هم عاری از منطق و استدلال فوتبالی است و پرسپولیسی ها باید طبق برنامه ای که پیش روی شان قرار داده گردیده در بازی های آتی حاضر شوند و هیچ دلیل روشنی برای عقب انداختن بازی های پیش روی سرخ ها در لیگ و تعویق دربی وجود ندارد. سازمان لیگ پیش از این باشگاه استقلال را به دلیل بی توجهی به برنامه ریزی و امتناع از حضور در سوپر جام بازنده خاطرنشان کرد و کوشش های مسئولان این باشگاه در تغییر رای اعمال گردیده نیز هیچ اثری نداشت. تصمیمی که سازمان لیگ در روبروه با رفتار باشگاه استقلال اتخاذ کرد کاملا قانونی بود و با حمایت کارشناسان هم روبرو شد و حالا نیز انتظار می رود سازمان لیگ تحت الشعاع درخواست های احساسی باشگاه پرسپولیس قرار نگیرد و تصمیمی اتخاذ کند که در آن رگه هایی از جانبداری از باشگاه پرسپولیس دیده نگردد.

بعد از بازنده اعلام شدن استقلال در سوپر جام این حس میان طرفداران و حتی مسئولان باشگاه استقلال به وجود آمده که احیانا سازمان لیگ به سمت باشگاه پرسپولیس گرایش دارد هرچند که تجربه ثابت نموده چنین گرایش هایی در فوتبال ایران وجود ندارد و اساسا عرصه برای چنین رفتارهایی باز نیست اما چنانچه در زمان برگزاری دیدار سرخابی ها تغییری ایجاد گردد، بدون شک چنین تصویری در ذهن تقویت می گردد که احیانا سازمان لیگ به سمت باشگاه پرسپولیس گرایش دارد.

تردیدی نیست حال شاید اگر میان بازی های آتی پرسپولیس کمتر از چهار روز فاصله وجود داشت، سازمان لیگ باید برای راحتی و آسودگی نماینده فوتبال ایران در رقابت های لیگ قهرمانان آسیا اقدامی انجام می داد وحتی لغو دربی هم با اعتراض جبهه استقلالی ها روبرو نمی شد اما به جهت آنکه اساسا فاصله مناسبی میان بازی های آتی پرسپولیس در لیگ و لیگ قهرمانان آسیا وجود دارد و پرسپولیس حداقل چهار و حداکثر پنج روز یک بار مقابل رقبایش قرار می گیرد، لغو بازی ها با هیچ منطقی جور نیست و سازمان لیگ هم نباید تن به چنین تغییری دهد و تمام بازی ها باید طبق برنامه برگزار گردد.

10-670

منبع: ایران ورزشی

به "لغو شهرآورد با کدام منطق؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو شهرآورد با کدام منطق؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید