مشاهده موجود زنده در دریاچه ارومیه صحت ندارد

به گزارش وبلاگ بوستان، معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی با اشاره به انتشار تصاویری از وجود موجودات ریز جز آرتمیا در دریاچه ارومیه گفت: اخبار منتشر شده در این خصوص صحت ندارد.

مشاهده موجود زنده در دریاچه ارومیه صحت ندارد

حجت جباری روز دوشنبه در جمع خبرنگاران اضافه کرد: شوری دریاچه ارومیه به اندازه ای است که هیچ گونه موجود زنده ای قادر به زندگی در دریاچه ارومیه نیست و در شرایط فعلی فقط نوعی خاص از آرتمیا می تواند در نگین آبی آذربایجان زندگی کند.

وی ادامه داد: کارشناسان محیط زیست به طور منظم در حال پایش شرایط زیست محیطی دریاچه ارومیه هستند و هیچ گونه مورد مشکوکی مشاهده نشده است.

وی با تاکید بر کذب بودن تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی مبنی بر وجود بعضی موجودات ریز زنده در دریاچه ارومیه، گفت: در فیلم مورد نظر هیچ نشانه مستند و مشخصی که ثابت کند مربوط به دریاچه ارومیه است، وجود ندارد.

پیشتر فرهاد سرخوش رئیس دفتر استانی ستاد احیای دریاچه ارومیه نیز با اشاره به اشاره به انتشار تصاویری در مورد وجود موجودات ریز به غیر از آرتمیا در این دریاچه گفته بود که این موضوع بعید به نظر می رسد و کارشناسان محیط زیست و ستاد احیا برای آنالیز موضوع به منطقه اعزام شده اند.

منبع: همشهری آنلاین

به "مشاهده موجود زنده در دریاچه ارومیه صحت ندارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مشاهده موجود زنده در دریاچه ارومیه صحت ندارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید