مقاومت در ثبت اطلاعات سامانه حقوق و مزایا، تضییع حق بر آگاهی شهروند است

یک وکیل دادگستری گفت: مقاومت در برابر ثبت اطلاعات سامانه حقوق و مزایای مدیران تضییع حق بر آگاهی شهروند است و مدیرانی که مردم را غریبه پندارند صلاحیت استخدام امر و خیر عمومی را ندارند.

مقاومت در ثبت اطلاعات سامانه حقوق و مزایا، تضییع حق بر آگاهی شهروند است

محمدصالح نقره کار در گفت وگو با خبرنگاران، با بیان این مطلب اظهار کرد: نامحرم پنداری شهروندان و ایجاد حائل پرده پوشی نسبت به بودجه عمومی و اختصاصات اقتصادی از آنچه متعلق به شهروندان است در برابر افکار عمومی و وجدان اجتماعی قبیح اخلاقی و نقض حقوق شهروندان است.

وی اضافه کرد: دوران لاپوشانی و عملکردهای رازگون و نقطه چینی در برابر انظار عمومی منقضی شده و گردش آزاد اطلاعات و شفافیت به مثابه نماگرهای بنیادین حکمروایی شایسته قابل حذف و فاکتورگیری نیست.

این وکیل دادگستری توضیح داد: نهادها و دستگاه هایی که در ارائه اطلاعات خست می ورزند، مشمول اماره سوء نیت هستند و خواهی نخواهی در تضییع حق بر دانستن شهروندان تسهیل می ورزند.

نقره کار بیان کرد: سامانه بارگذاری اطلاعات حقوق و مزایا پیغام روشنی خطاب به مدیران متخلف و نجومی بگیران دارد که با تاسی از جمله کلیدی امام خمینی (ره)، مدیران کاری نکنند که رویشان نشود به مردم بگویند.

وی با بیان اینکه اختفا از خرج کرد بودجه بیت المال ظلم به مردم است گفت: مردم به عنوان اجرت دهنده باید بدانند مستخدمان و متکفلان خدمت عمومی چقدر از خزانه ملی عایدی دارند.

این وکیل دادگستری یادآور شد: پیغامد این شفافیت هم فرصت زیاده گیری ها و چارچوب مندی بی قید و شرط در روتوش توجیهات متعارف است. این سنت شفاف کننده و اثریخش ترین طریق برای جوابگو سازی مدیران هم هست.

وی در سرانجام گفت: وقتی مدیران عایدی خود از خزانه را صادقانه با مردم در میان گذارند مجاب و مجبور به جوابگویی هم هستند و مدیرانی که مردم را غریبه پندارند صلاحیت استخدام امر و خیر عمومی ندارند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "مقاومت در ثبت اطلاعات سامانه حقوق و مزایا، تضییع حق بر آگاهی شهروند است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاومت در ثبت اطلاعات سامانه حقوق و مزایا، تضییع حق بر آگاهی شهروند است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید