نامجومطلق: ترکیب اولیه استقلال مقابل پدیده خوب نبود، شفر انتقادپذیر نیست

به گزارش وبلاگ بوستان، مربی پیشین تیم فوتبال استقلال با بیان اینکه شفر انتقادپذیر نیست گفت: با توجه به اینکه تنها 3 بازی تا انتها لیگ مانده, به نظر می رسد که قهرمانی دیگر در دسترس نخواهد بود.

نامجومطلق: ترکیب اولیه استقلال مقابل پدیده خوب نبود، شفر انتقادپذیر نیست

مجید نامجومطلق در گفت وگو با خبرنگار ورزشی وبلاگ بوستان، درباره شکست یک بر صفر تیم فوتبال استقلال مقابل پدیده شهرخودرو در هفته بیست و هفتم لیگ برتر گفت: استقلال از شانس هایی که به وجود می آید تا خودش را به صدر جدول نزدیک تر کند، استفاده نمی کند. این تیم اگر پیروز می شد پدیده را شکست دهد می توانست خیلی برای کسب عنوان قهرمانی امیدوار باشد اما فرصت سوزی کرد.

وی درباره عملکرد آبی پوشان در این دیدار گفت: ترکیب اولیه و اینکه چه بازیکنانی به میدان بروند با نظر سرمربی معین می گردد اما شفر نقدها را نمی پذیرد و این یکی از نقاط ضعف او به حساب می آید. به اعتقاد من ترکیب اولیه استقلال در این بازی خوب نبود. زمانی که وریا غفوری را داریم آوردن پژمان منتظری به دفاع راست منطقی به نظر نمی رسد. اینکه بخواهیم جای خالی پژمان را در دفاع وسط با روزبه چشمی پر کنیم، آن هم با توجه به اینکه پدیده بازیکنان سرعتی دارد و عمق خط دفاعی استقلال را نشانه گرفته بود، مناسب نیست.

مربی پیشین تیم فوتبال استقلال اضافه کرد: اگر در ترکیب اولیه منتظری جای خودش در دفاع وسط بازی می کرد با توجه به هوش بالایی که داشت می توانست در صحنه ای که استقلال گل خورد به خوبی پوشش دهد و اجازه ندهد که برزای به توپ برسد و گل بزند. با توجه به اینکه شفر بیشتر در کنار تیم است ممکن است بیشتر شناخت داشته و این تصمیمات را گرفته باشد اما باید گفت شفر خیلی به نقدها توجه نمی کند و دیدید که استقلال یک فرصت طلایی را برای قهرمانی از دست داد.

نامجومطلق اظهار داشت: اگر پدیده را شکست می دادیم با توجه به اینکه پرسپولیس در هفته بعد با تراکتورسازی بازی سختی دارد و ما مقابل استقلال خوزستان به میدان می رویم، می توانستیم امیدوار باشیم که به صدر جدول برسیم، اما قدر این موقعیت دانسته نشد و کار به اینجا کشید که حالا اختلاف امتیاز با پرسپولیس به شش امتیاز رسیده است. کار استقلال برای قهرمانی خیلی سخت شده، چون تنها سه بازی مانده و با شش امتیاز اختلاف به نظر می رسد که قهرمانی دیگر در دسترس نخواهد بود. همه اینها در حالی است که اگر استقلال این سه امتیاز را کسب می کرد با توجه به شرایط بازی های بعدی و حریفان استقلال و پرسپولیس، می توانستیم خیلی امیدوارتر برای قهرمانی، مسابقات را ادامه دهیم.

پیشکسوت تیم فوتبال استقلال درباره حضور استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و اینکه این شکست می تواند روی عملکرد آبی ها در ادامه تاثیرگذار باشد، توضیح داد: شکست مقابل پدیده می تواند از لحاظ روانی روی بازیکنان تاثیر بگذارد، اما امیدوارم استقلال حداقل بتواند در دو بازی آینده خود در لیگ قهرمانان آسیا نتیجه لازم را بگیرد و از گروه صعود کند.

نامجومطلق راجع به اینکه با این وضعیت استقلال برای کسب سهمیه فصل آینده لیگ قهرمانان آسیا چقدر شانس خواهد داشت، گفت: با این شرایط کار بسیار سخت شده، حتی برای کسب سهمیه آسیایی، چون حالا پدیده هم نزدیک شده است. استقلال باید تمام تلاشش را بکند تا حداقل سهمیه را بگیرد.

وی یادآور شد: استقلال در نیمه دوم بسیار خوب بازی کرد و تنها مشکلش این بود که احساسی بازی کرد و موقعیت ها را یکی یکی از دست داد. شاید اگر در نیمه اول تیم کمی محکم تر بازی را آغاز می کرد گل نمی خورد و در نیمه دوم می توانست به گل برسد.

نامجومطلق راجع به اینکه آیا از شفر بعد از دو فصل حضور در ایران انتظار یک قهرمانی با استقلال نمی رود، گفت: بارها در این باره صحبت نموده ایم، اما خیلی ها اعتقاد دارند که باید از تیم حمایت گردد و ما هم سعی کردیم همواره حمایت کنیم. حتی زمانی که در کمیته فنی بودم سعی کردم به تیم یاری کنم. باید ببینیم باشگاه چه واکنشی نشان خواهد داد و درباره این مسائل چه تصمیمی می گیرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نامجومطلق: ترکیب اولیه استقلال مقابل پدیده خوب نبود، شفر انتقادپذیر نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نامجومطلق: ترکیب اولیه استقلال مقابل پدیده خوب نبود، شفر انتقادپذیر نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید