کاهش تولد و افزایش مرگ و میر در کرمانشاه

به گزارش وبلاگ بوستان، مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه از سیرکاهشی ولادت و افزایش مرگ و میر در استان در نیمه ابتدای سال جاری اطلاع داد.

کاهش تولد و افزایش مرگ و میر در کرمانشاه

صادق خدادادی در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران، در تشریح آمار وقایع چهارگانه استان در نیمه ابتدای سال، از ولادت 13 هزار و 735 نوزاد در استان طی این مدت اطلاع داد واضافه نمود: از این تعداد 7211 نوزاد پسر و 6524 نوزاد دختر هستند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با تولد 15 هزار و 296 نوزاد، حدود 10 درصد کاهش داشته است.

وی نسبت جنسی ولادت استان را در نیمه ابتدای سال جاری یکصد و یازده اعلام و توضیح داد: از مجموع موالید استان یازده هزار و 422 نوزاد در شهرها و 2313 نوزاد در روستاها به جهان آمده اند.

به گفته مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه نرخ ولادت استان نیز در نیمه ابتدای سال جاری 13.6 بوده است، یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت استان 13.6 نوزاد متولد شده است.

خدادادی اشاره ای هم به اسامی منتخب نوزادان در نیمه ابتدای سال جاری داشت و اضافه نمود: اسامی آراد، سامیار، امیرعلی، امیرعباس و محمد به ترتیب پنج نام منتخب نوزادان پسر و اسامی آوا، باران، هانا، نیلا و آنیا به ترتیب پنج نام منتخب نوزادان دختر استان بوده است.

خدادادی در ادامه آمار وفات استان در نیمه ابتدای سال جاری را نیز 5513 نفر اعلام و توضیح داد: از این تعداد 3266 نفر مرد و 2247 نفر زن بوده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با فوت 5407 نفر، حدود دو درصد افزایش داشته است.

وی اضافه نمود: از مجموع فوتی ها، 4144 نفر در شهرها و 1369 نفر در روستاهای استان فوت نموده اند.

به گفته مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه نرخ وفات استان نیز در نیمه ابتدای سال جاری 5.4 بوده است، یعنی به ازای هر هزار نفر جمعیت، 5.4 نفر فوت نموده اند.

مدیرکل ثبت احوال استان کرمانشاه در ادامه از ثبت 9447 مورد ازدواج در استان طی این مدت اطلاع داد و اضافه نمود: این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ثبت 10 هزار و 28 مورد ازدواج حدود 10 درصد کاهش داشته است.

وی اضافه نمود: همچنین آمار طلاق استان با ثبت 2307 مورد طلاق در نیمه ابتدای سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته با ثبت 2327 مورد، حدود 27 مورد کاهش داشته است.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "کاهش تولد و افزایش مرگ و میر در کرمانشاه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش تولد و افزایش مرگ و میر در کرمانشاه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید