گرسنگی چه بلایی سرتان می آورد؟

گرسنگی با کمبود شدید مصرف کالری خود را نشان می دهد و از علائم نشان دهنده یک بیماری در بدن است.

گرسنگی چه بلایی سرتان می آورد؟

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، گرسنگی با کمبود شدید مصرف کالری خود را نشان می دهد و از علائم نشان دهنده یک بیماری در بدن است که به علت رژیم های غذایی سخت، بی اشتهایی یا بیماری به وجود می آید. گرسنگی می تواند باعث بروز سوء تغذیه شدید در افراد گردد و به اندام های داخلی بدن آسیب وارد کند. متاسفانه بسیاری از افراد برای کاهش وزن هر چه سریع تر در خود و رسیدن به وزن مطلوب گرسنگی را تحمل می نمایند. به همین منظور خبرنگاران در گزارش زیر به بیان عوارض جدی گرسنگی پرداخته است که در ادامه می خوانید.

یکی از بزرگترین آسیب های ناشی از گرسنگی خود خواسته یا اجباری می تواند بروز سوءتغذیه در افراد است؛ گرسنگی به معنای نرسیدن کافی غذای مغذی و کافی به سلول های بدن است و می تواند منجر به کمبود مواد معدنی و ایجاد بیماری هایی مانند شب کوری (کمبود ویتامین A)، اسکوروی (کمبود ویتایمن C) و کم خونی (کمبود آهن) در افراد گردد.

دومین نتیجه گرسنگی، کمبود آب در بدن است که می تواند باعث بروز مسائلی مانند مسائل خستگی، خشکی پوست و یبوست گردد؛ بنابراین حتی اگر در حال استفاده از رژیم غذایی خاص هستید نوشیدن آب را به هیچ عنوان از قلم نیاندازید چرا که گرسنگی و کم آبی می توانند باعث از دست دادن تعادل بدن گردد.

یکی از مهم ترین عوامل افزایش استرس در بدن گرسنگی است چرا که گرسنگی باعث می گردد تا میزان سروتونین (هورمون سرخوشی و لذت) در خون به شدت افت کند به همین دلیل است که فرد گرسنه معمولا مضطرب، عصبانی و یا غمگین است.

گرسنگی می تواند باعث کاهش میزان متابولیسم در بدن گردد. حتما به یاد داشته باشید که تغذیه ناکافی منجر به افزایش بافت چربی گردد.

یکی از مهم ترین مسائل گرسنگی برهم خوردن تاریخ دوره قاعدگی است؛ چرا که گرسنگی زیاد می تواند به سادگی از فراوری استروژن در بدن شما جلوگیری کند و کمبود چربی می تواند سلول های شما را از تبدیل کلسترول به استروژن اضافی محدود کند و به این صورت باعث ایجاد وقفه در زمان قاعدگی گردد.

طبق مطالعات اجرا شده گرسنگی طولانی مدت می تواند باعث ایجاد یبوست در افراد گردد، 90 درصد مطالعات اجرا شده نشان می دهد یبوست ناشی از گرسنگی های طولانی مدت است.

گرسنگی صد در صد باعث کاهش وزن و لاغری در افراد می گردد که این مسئله به راحتی می تواند به عضلات و استخوان های بدن آسیب برساند و پوکی استخوان را برای افراد به ارمغان بیاورد.

یکی از مهم ترین عوامل شایع در گرسنگی می تواند خستگی باشد. به یاد داشته باشید که داشتن یک رژیم غذایی اصولی و مناسب می تواند انرژی بدن شما را در طول روز حفظ نموده و باعث تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بسیاری از بیماری ها و عفونت ها گردد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "گرسنگی چه بلایی سرتان می آورد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرسنگی چه بلایی سرتان می آورد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید