8 پیشنهاد بی نظیر رستوران گردی در جهان

به گزارش وبلاگ بوستان، خبرنگاران: اگر اهل تجربه کردن چیزهای عجیب وغریب هستید و سفر کردن را هم دوست دارید این نام ها را به خاطر بسپارید تا اگر روزی گذرتان به این نقاط دنیا افتاد حتما سری به این رستوران های عجیب وغریب بزنید و تجربه ای بی نظیر داشته باشید. بیشتر ما برای انتخاب یک رستوران برای صرف غذا معیارهای مشخصی داریم. قطعا فاکتور اول در انتخاب ما غذای عالی است، بعد از آن هم سالن و تزیینات مناسب، پرسنل حرفه ای و سریع و خوش برخورد و مسائلی مانند اینها، در انتخاب ما نقش دارند. اما در این میان گاه گذرمان به رستوران هایی می افتد که تجربه ای متفاوت برای ما محسوب می شوند.

8 پیشنهاد بی نظیر رستوران گردی در جهان

حالا در گوشه و کنار دنیا رستوران هایی تاسیس شده است که هر کدام ویژگی هایی دارند که باعث شده به آنها لقب عجیب و حتی غیرطبیعی داده گردد و بسیاری از مردم از گوشه و کنار دنیا به این رستوران ها مراجعه نمایند تا تجربه ای متفاوت داشته باشند. به شما این رستوران های عجیب را پیشنهاد می کنیم.

رستوران میمون ها

رستوران کایابوکیا تاورن- ژاپن

در این رستوران ژاپنی شما با یک اتفاق عجیب روبه رو خواهید شد، یعنی بلافاصله پس از نشستن پشت میز با میمونی روبه رو خواهید شد که برای شما ظرف و حوله داغ می آورد تا دستان تان را بشویید و با حوله آنها را پاک کنید و سپس این میمون ظرف آب و حوله را از شما می گیرد و می برد. بله، درست متوجه شدید، در این رستوران غذاهای سنتی ژاپنی خوشمزه در انتظار شماست اما اصلی ترین ویژگی این رستوران، چند میمون تربیت شده ای هستند که جدا از خوشامدگویی با ظرف آب و حوله گرم، برای تان آب میوه هم سرو خواهند کرد. البته هنوز پختن غذاها و سرو آنها توسط خدمتکاران مرد و زن انجام می گردد اما مدیر رستوران می گوید شاید در آینده این کارها هم توسط میمون ها انجام گردد. یادتان باشد که هر میز این رستوران ظرفی پر از دانه های سویا و مغزهای خوراکی قرار گرفته است که بهتر است هر بار میمون های خدمتکار کاری برای شما انجام دادند از آنها تعارف کنید تا ناگهان با خشم میمون ها روبه رو نشوید.

رستوران تبهکاران

رستوران فورتزا مدیکا - ایتالیا

رستوران فورتزا مدیکا غذاهای ایتالیایی خوشمزه ای را برای شما فراهم می نماید؛ غذاهایی ایتالیایی که می توانید در مکان های دیگر ایتالیا هم آنها را بچشید، محیط آن هم خیلی با جاهای دیگر فرق ندارد، پس چرا باید مشتاق رفتن به آنجا باشید؟ خب، برای اینکه تمام پرسنل این رستوران تبهکار هستند. ترسیدید؟ نگران نباشید، همه پرسنل این رستوران مثلا سانتولو سرپیشخدمت این رستوران، زندانیانی هستند که به جرم خود اعتراف نموده اند (سانتولو به جرم قتل زندانی شده است و بیست وسومین سال حبس خود را می گذراند) اما رفتار بسیار مناسب این زندانیان در رستورانی که در گوشه ای از محیط یک زندان بنا شده است، باعث شده بسیاری از مردم مناطق مختلف دنیا به این رستوران بشتابند و برای همین هر زمان که به آنجا مراجعه کنید با صف های طولانی مشتریان روبه رو خواهید شد.

رستوران عشق پروازها

رستوران پرواز 038-A- چین

اگر پرواز کردن و سوار هواپیما شدن را دوست دارید، قطعا از حضور در این رستوران لذت خواهید برد. در واقع این رستوران به شکل یک هواپیمای ایرباس 038-A ساخته شده است و تمامی پرسنل آن هم لباس مهمانداران، خلبانان و یاری خلبانان را بر تن دارند. در این رستوران غذا در ظروف پلاستیکی، مشابه ظروف پروازهای معمولی سرو می گردد اما خوشبختانه کیفیت این ظروف بسیار بهتر از ظروف معمول پروازهاست. شما در این رستوران برای اولین بار می توانید غذاهای پروازی بخورید که برخلاف معمول غذاهای پروازها، خوشمزه هستند و از ظروف، کارد و چنگال و قاشقی استفاده می کنید که از خراب نشدن و نشکستن آنها مطمئن هستید. در اتاق انتظار این رستوران هم می توانید از دستگاه های شبیه ساز پرواز که حس واقعی خلبانی را به شما می دهند، بهره ببرید.

رستوران بامزه ها

رستوران دیکسست رزورت- ایالات متحده

اگر اهل شوخی و طنز نیستید، توصیه می کنیم که اصلا به این رستوران مراجعه نکنید، اما اگر از شوخی کردن خوشتان می آید و مسئله ای هم ندارید که با شما شوخی نمایند، توصیه می کنیم حتما یک بار به این رستوران مراجعه کنید. در این رستوران ممکن است هر چیزی در انتظار شما باشد، مثلا به محض ورود پیشخدمت ها یک کلاه کاغذی روی سر شما بگذارند یا روی میزهایتان شمع هایی روشن نمایند که در اصل ترقه هستند، حتی ممکن است جایگاه را از زیر پای شما بکشند و منو را به شکل یک موشک کاغذی به سمت شما پرتاب نمایند. البته پس از درخواست های مکرر مراجعان، شوخی هایی مانند فرو کردن سر مراجعان به کیک هایی که سفارش می دهند یا پاشیدن آب به آنها از خدمات این رستوران حذف شده اما می توانید در انتظار شوخی های بامزه در این رستوران باشید (مثلا اسامی ای که روی سینه پیشخدمت ها نصب می گردد، ممکن است شما را به خنده بیندازد، زیرا اگر در این رستوران میزی رزرو کنید ناگهان می بینید که نام و نام خانوادگی همه پیشخدمت های رستوران با نام شما یکی است!)

رستوران اسکیموها

رستوران لاینوآیس-فنلاند

در این رستوران قطعا نباید از اینکه کسی مقابل در بخواهد کت یا پالتوی شما را بگیرد، استقبال کنید. این یک رستوران قطبی است؛ رستورانی در دل یخ ها. در رستوران لاینوآیس که بخشی از هتل لاینوآیس در فنلاند است، تمام رستوران(دیوارها، میزها، جایگاه ها و...) از یخ ساخته شده است، حتی تابلوهایی که به دیوار متصل شده اند هم از جنس یخ هستند. در این رستوران برای حفظ ساختار، حتی در روزهای تابستان هم دما زیر صفر درجه نگه داشته می گردد و برای همین می توانید یک تجربه قطبی خوب داشته باشید. اگر می خواهید این رستوران را انتخاب کنید، یادتان باشد که نباید منتظر غذای گرم باشید و حداکثر می توانید یک غذای ولرم یا کاملا سرد را نوش جان کنید.

رستوران روشندل ها

رستوران اونیور- کانادا

در این رستوران شما بیشتر از هر وقت دیگری بو و طعم غذاها را حس خواهید کرد. این شعار رستوران اونیور است و کاملا هم حقیقت دارد، زیرا در این رستوران شما فقط به حس های بویایی و چشایی خود متکی هستید. در این رستوران که به صورت بخش بخش است، شما پس از استقرار در میزتان و سفارش غذا و قبل از سرو آن در تاریکی مطلق فرو خواهید رفت. یعنی کل محیط تاریک می گردد و شما باید در تاریکی مطلق غذا بخورید. در واقع ایده مدیر این رستوران، این است که اگر شما غذایی که می خورید را نبینید، فقط می توانید بر اساس بو و طعم آن از آن لذت ببرید و در واقع بیشتر متوجه کیفیت آن خواهید شد. اگر فکر می کنید غذا خوردن در تاریکی مطلق کار سخت و بی فایده و حتی خطرناکی است، باید بدانید که بخشی از قیمت غذای هر فرد مراجعه نماینده به این رستوران به انجمن ملی یاری به نابینایان کانادا اختصاص می یابد. حالا متوجه هدف معنوی صاحب این رستوران شدید؟

رستوران دریایی ها

رستوران اتیاآندرسی- مالدیو

این رستوران اولین رستوران زیرآبی دنیاست. در جزایر زیبای مالدیو، شما می توانید به وسیله تونلی چندمتری به رستورانی وارد شوید که در عمق 5متری زیر دریا واقع شده است. دور تا دور این رستوران از شیشه است اما محیط کوچک آن به گونه ای است که هر بار تنها 04 نفر می توانند در آن بروند و از خدمات آن استفاده نمایند برای همین برای استفاده از آن باید مدت های طولانی در نوبت بمانید اما خوبی این رستوران در این است که شما می توانید در زمان انتظار برای سرو غذا، از محیط بی نظیر دریای اطراف تان و حیوانات عجیب و غریبی که آنجا زندگی می نمایند، لذت ببرید. این رستوران یک خدمت دیگر هم برای عرضه به شما دارد، در صورتی که تمایل داشته باشید با پرداخت هزینه ای نسبتا بالا می توانید شب را در این رستوران و در اتاق خوابی مجلل که دور تا دور آن هم شیشه است، بگذرانید و تا صبح به موجودات عجیب و غریب دریایی نگاه کنید.

رستوران عاشقان تکنولوژی

رستوران ربات کیچن- هنگ کنگ

احتمالا از نام این رستوران متوجه شده اید که چه در انتظار شماست. با رفتن به این رستوران در واقع می توانید در زمان سفر کنید و به جلو بروید و فردا را از نزدیک ببینید. در این رستوران همه کارکنان ربات های برنامه ریزی شده ای هستند که هرچه از آنها بخواهید بدون اخم کردن و ناراحتی و با سرعت کامل انجام خواهند داد. در این رستوران ربات ها مقابل شما می ایستند، سفارش غذای شما را روی صفحات تاچ اسکرین می گیرند و به آشپزخانه انتقال می دهند سپس بشقاب، لیوان و کارد و چنگال برای شما می آورند و مقدمات خوردن پیش غذا را فراهم می نمایند و بعد هم غذای اصلی را سرو می نمایند. البته هنوز آشپزهایی در این رستوران هستند که به کار ربات ها در پختن غذاها نظارت دارند و تعداد ربات ها هم از تعداد پیشخدمت های معمول رستوران های دیگر بیشتر است اما این مسائل قطعا در آینده نزدیک حل خواهد شد.

منبع: برترین ها

به "8 پیشنهاد بی نظیر رستوران گردی در جهان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "8 پیشنهاد بی نظیر رستوران گردی در جهان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید