معماری و عمران

خبرنگاران ارتقای آموزشی مناطق محروم کرمان با کمک 35.7 میلیارد تومانی بنیاد علوی

کرمان - خبرنگاران - پیشرفت و توسعه فضای آموزشی یکی از اقدامات بنیاد علوی در مناطق محروم کشور است که به این منظور تا به امروز حدود 35 میلیارد و 700 میلیون تومان از سوی بنیاد مستضعفان از طریق بنیاد علوی به مناطق محروم استان کرمان اختصاص داده شده است.

25 اردیبهشت 1399

بررسی پایش سلامت پل ها با حضور اساتید داخلی و خارجی

پنجمین کنفرانس بین المللی پل با شرکت جمعی از اساتید داخلی و خارجی، 26 و 27 آذرماه در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می شود که به شرکت کنندگان گواهینامه دو زبانه اعطا خواهد شد.

22 اردیبهشت 1399

مقاله تعمیرات آهنگری در بازسازی ساختمان

جوشکاری یکی از خدمات آهنگری است که در بازسازی ساختمان رایج است. در جوشکاری از انرژی برق برای ذوب کردن فلز استفاده می شود. در این فرایند دو فلز بعد از ذوب شدن به هم دیگر متصل می شوند.

13 اردیبهشت 1399

تورهای کشورهای همسایه با مقتدر سیر

روز های زیبای بهار و تابستان، فرصت خوبی برای سفر است تا به همراه خانواده، به دیدن کشورها و شهرهای جدید بروند. در این میان، انتخاب آژانس گردشگری اهمیت ویژه ای دارد. آژانس مقتدر سیر با تجربه زیاد در برگزاری تورهای تفریحی، امکان سفر راحت و لذت بخش را برای...

8 اردیبهشت 1399

تسهیلات جدید شهرداری تهران برای ساکنان محدوده های ترافیکی

مدیر واحد ساماندهی محدوده ها و طرح های ترافیک شهرداری تهران، جزییات تسهیلات جدید شهرداری تهران، برای تردد ساکنان محدوده طرح های ترافیکی را ارائه کرد.

5 اردیبهشت 1399

نتایج آزمون نظام مهندسی مهر 98 اعلام شد

نتایج آزمون نظام مهندسی که در مهر ماه 98 برگزار گشت در 20 آذر اعلام شد و نتایج آزمون معماری طراحی که سوالات برای این گروه از داوطلبان به صورت تشریحی است، دی ماه به صورت اینترنتی در سایت inbr.ir منتشر می گردد.

4 اسفند 1398

رونمایی از 25 گنجینه فاخر دنیا

درحالی فهرستی از گنجینه ها و موزه های برتر جهان رونمایی شده که هیچ نشانی از موزه های ایران که نمایشگر تمدنی با قدمت بیش از 7هزار سال است، در بین آن ها دیده نمی شود.

18 دی 1398

کمبود خوابگاه متاهلی در دانشگاه فردوسی

خبرنگاران/خراسان رضوی مدیر رفاه و سلامت معاونت فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه فردوسی مشهد با اشاره به اینکه در خوابگاه متاهلی کمبود زیادی داریم گفت: شاید لیستی تقریبا 100 تا 110 نفر متقاضی خوابگاه متاهلی داریم اما برای پذیرش آنها محدودیت وجود دارد....

15 دی 1398

نگاهی به نامزدهای نهایی جوایز عکاسی معماری 2019

نامزدهای نهایی رقابت سالانه عکاسی معماری از بین دو هزار شرکت کننده از 40 کشور مختلف معرفی شدند.

8 دی 1398