علم و تکنولوژی

مرکز نوآوری رفسنجان با حضور ستاری شروع به کار می نماید

در سفر معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری به استان کرمان، با امضای تفاهم نامه همکاری سه جانبه مرکز نوآوری شهرستان رفسنجان شروع به کار می نماید.

2 اسفند 1398

آیا کتاب های آنلاین در آموزش بچه ها مؤثر هستند؟

خبرنگاران/خراسان رضوی کتاب های داستان آنلاین، فرصت های یادگیری بچه ها کم توجه را افزایش می دهند، اما به دلیل گسترده بودن این موارد تمامی آموزش ها در این زمینه ممکن است برای بچه ها مفید و مناسب نباشند.

30 بهمن 1398

سلحشوری: آمار وزارت علوم درباره بکارگیری زنان در هیات علمی ناقص و مخدوش است

یک عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی آمار ارائه شده از سوی وزارت علوم در مورد به کارگیری زنان در هیات های علمی را مخدوش و ناقص توصیف کرد.

21 بهمن 1398

همه محبوب ها برای فیس بوک هستند

محصولات فیسبوک که همگی رایگان هستند، از کاربران خود هیچ پولی دریافت نمی نمایند و درآمد اصلی هر چهار برنامه از تبلیغات است.

18 بهمن 1398

از شرکتهایی که مشابه سازی محصولات خارجیرا انجام دهند، حمایت می کنیم

رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه علوم پزشکی ایران با اشاره به اینکه در حال آماده سازی زیرساخت ها و مقدمات برای استقرار 43 شرکت در پارک هستیم، گفت: شرکت ها الزامی به دانش بنیان شدن ندارند و دست همیاری ما به سوی شرکت هایی که به وسیله مشابه سازی محصولات خارجی،...

11 بهمن 1398

بهترین اپلیکیشن های اندروید برای یادداشت برداری

فراموش کردن ایده ای جذاب تجربه خوشایندی نیست و مطمئناً در شرایط مختلف نمی توانیم همواره قلم و کاغذ به همراه داشته باشیم. بنابراین اگر از گوشی اندرویدی بهره می برید، در ادامه به چند مورد از بهترین اپلیکیشن های اندروید برای یادداشت برداری می پردازیم.

19 دی 1398

توضیحی درباره حضور بین المللی نشر ایران

رئیس اتحادیه ناشران و کتاب فروشان تهران با بیان این که از طرف دولت یک میلیارد تومان برای ترجمه کتاب های ایرانی به دیگر زبان ها اختصاص پیدا کرده است با ارائه توضیحی درباره حضور ایران در نمایشگاه های بین المللی کتاب گفت: وظیفه اتحادیه ناشران و کتاب فروشان...

19 دی 1398

کروسان پچ پچ برند محبوب مصرف کنندگان شد

کروسان پچ پچ در ششمین دوره جشنواره ملی برند محبوب، با حمایت گسترده مصرف کنندگان به رتبه دوم در گروه کیک دست یافت و طی مراسمی که در تاریخ 22 مهر ماه 1398 به همت دبیرخانه جشنواره در دانشگاه صنعتی شریف برگزار گشت، تندیس نقره ای این رویداد را دریافت کرد. ...

16 دی 1398

کدام دانشجویان امسال بورسیه دانشگاه تهران می شوند؟

امسال با کمک خیرین، 303 دانشجوی متقاضی که از طرف معاونت دانشجویی دانشگاه تهران و معتمدان بنیاد حامیان دانشگاه معرفی شوند، حمایت خواهند شد.

11 دی 1398

گزارش، قربانیان سرکوب های سیاسی استالین در قفقاز جنوبی

کشورهای سابق اتحاد جماهیر شوروی یاد و خاطره 13 میلیون قربانی سرکوب های سیاسی دوران استالین را گرامی می دارند.

27 آذر 1398

روایت زندگی دکتر حسابی در مستند چشمانی که دید

فیلم مستند پرتره 60 دقیقه ای چشمانی که دید با موضوع زندگی دکتر محمود حسابی در شبکه مستند سیما فراوری شد.

18 آذر 1398

بهترین تلفن های بازار با قویترین باتری ها کدامند؟

در این گزارش به معرفی بهترین تلفن های بازار با قویترین باتری ها پرداخته ایم.

11 آذر 1398

اسپیکر هوشمند گوگل شنود می نماید

گوگل اعلام نموده است اسپیکرهای هوشمند این شرکت به نام نست مینی(Nest Mini) می توانند صدای افراد را بدون اجازه آنها ضبط نمایند.

8 آذر 1398

آیا فناوری دانش آموزان را کودن می نماید؟

افت تحصیلی در میان دانش اموزان اروپایی باعث شده تا بسیاری از افراد فناوریهای دیجیتال را عامل اصلی این اختلال معرفی نموده و خواستار رویکردی جدید در حوزه آموزش و پرورش فناورانه باشند.

1 آذر 1398

آرایشگر رباتیک موهای شما را کوتاه می کند

به گزارش خبرنگاران،رباتی ابداع شده که می تواند به جای آرایشگر موهای افراد را کوتاه کند. شرکت Rethink Robotics این ربات را ساخته که Sawyer نام دارد.

19 آبان 1398

معاون دانشجویی دانشگاه تهران تغییر کرد

با حضور رئیس دانشگاه تهران، مراسم تودیع و معارفه معاون دانشجویی دانشگاه تهران برگزار گردید.

18 آبان 1398

علائم حمله قلبی را جدی بگیرد، وضعیت سلامت قلب ایرانی ها

بیماری های قلبی عروقی، اولین عامل مرگ و میر در کشور است و سن سکته های قلبی نیز در سال های اخیر کاهش یافته است. این علائم برای کشوری که رو به سالمندی می رود، می تواند زنگ خطری جدی تلقی گردد.

12 آبان 1398

ستاری: 98 درصد تحریم ها در حوزه فراوری دارو را دور زدیم

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه محققان ایرانی در تمام حوزه های علمی تحریم ها را دور زده اند، گفت: در حوزه دارویی، 98 درصد داروی موردنیاز مردم در داخل فراوری می گردد.

11 آبان 1398

پیام جهانی به دولت ها: گردشگری رشد دوبعدی در اقتصاد رقم می زند

سازمان جهانی گردشگری به مناسبت روز جهانی گردشگری - 27سپتامبر (پنج مهر)- با انتشار یک بیانیه خطاب به دولت ها، بازار خدمات و مراکز توریستی تفریحی را پرجنب وجوش ترین بازار کار 5 سال آینده معرفی کرد.

10 آبان 1398

HTC میخواهد واقعیت مجازی و فناوری 5G را با گوشی های خود تلفیق کند

درآمد HTC در ماه آگوست 67 درصد افزایش داشت و حالا این شرکت میخواهد بار دیگر با قدرت به بازار گوشی های هوشمند برگردد و برای این کار می خواهد از فناوری های واقعیت مجازی و 5G یاری بگیرد.

1 آبان 1398
تعداد: (89)