وزارت ورزش در آزمون عدالت این بار در دوومیدانی، تکرار ماجرای داورزنی برای دو کاندیدای دیگر

به گزارش وبلاگ بوستان، مهلت نام نویسی نامزدهای انتخابات فدراسیون دوومیدانی در شرایطی به خاتمه رسید که بار دیگر شاهد هجوم مدیران وزارت ورزش به این عرصه بودیم و انتظار می رود شرایطی برابر برای نامزدها وجود داشته باشد.

وزارت ورزش در آزمون عدالت این بار در دوومیدانی، تکرار ماجرای داورزنی برای دو کاندیدای دیگر

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرنگاران، موضوع مدیریت فدراسیون دوومیدانی یکی از آن مسائلی است که هر چهار سال یک بار به شکل عجیب و غریبی مطرح می گردد و در نهایت نیز پس از اعتراض های فراوان و صحبت های مختلف، به انتها می رسد.

دوره ریاست مجید کیهانی اواسط شهریور به انتها رسید، اما نزدیک به یک ماه طول کشید تا مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان سرپرست جدید این فدراسیون را منصوب کند. پس از حضور ایرج عرب و البته به فاصله چند هفته، مهلت ثبت نام نامزدهای ریاست آغاز شد و سه شنبه 5 آذر ماه به انتها رسید و 18 نفر اقدام به نام نویسی کردند.

علاوه بر حضور برخی از ورزشکاران و رؤسای سابق دوومیدانی، نام چند نفر از کارمندان وزارت ورزش و جوانان بین افراد ثبت نام کرده دیده می گردد. شروین اسبقیان، مهدی مستجاب الدعوه، افشین داوری و مهدی مبینی افرادی هستند که هم اکنون در وزارت ورزش مشغول به کار هستند و در انتخابات ریاست دومیدانی ثبت نام کرده اند.

نام نویسی افراد مختلف در یک انتخابات از این نظر که حق شهروندی شان است، مسئله ای ندارد، چرا که در نهایت ممکن است تایید صلاحیت نشده و رسماً وارد مجمع انتخاباتی نشوند اما در این میان برخی نامزدها در پست های تأثیرگذار در این انتخاب فعالیت دارند و همین مسئله می تواند شائبه برانگیز باشد.

در حال حاضر شروین اسبقیان به عنوان دفتر امور مشترک فدراسیون ها، مهدی مستجاب الدعوه به عنوان بازرس فدراسیون دوومیدانی و مسئول امور مجامع فدراسیون ها، افشین داوری به عنوان مدیرکل دفتر امور باشگاه ها و مهدی مبینی نیز به عنوان یکی از مدیران این دفتر در وزارت ورزش و جوانان فعالیت دارند.

داوری و مبینی ارتباط چندانی با مسائل مربوط به انتخابات فدراسیون ها ندارند و شاید حضورشان نیز حاشیه ساز نباشد، اما در خصوص اسبقیان و مستجاب الدعوه اوضاع کمی متفاوت است و تنها راه انتها دادن به شائبه ها شاید استعفا از سمت خود در وزارت ورزش باشد.

اسبقیان تقریباً تمام مراسم معارفه سرپرستان فدراسیون های مختلف را انجام می دهد؛ درست همان کاری که درباره فدراسیون دوومیدانی نیز انجام داد. طبق آنچه در آیین نامه شرایط احراز و چگونگی انتخاب رؤسای فدراسیون ها آمده، اسبقیان به عنوان مدیرکل دفتر امور مشترک فدراسیون ها یکی از اعضای کمیسیون تطبیق احراز شرایط داوطلبان است، یعنی می تواند تأثیر مستقیم در شرایط دیگر نامزدها داشته باشد. نکته مهم دیگر اینکه او در شورای تجدید نظر نیز حضور دارد.

درخصوص مستجاب الدعوه نیز می توان به این نکته اشاره کرد که او یکی از افراد حاضر در کمیسیون تطبیق احراز شرایط داوطلبان البته بدون حق رأی است. فعالیت های این دو مقام مسئول قطعاً تأثیر مستقیم در فدراسیون ها و انتخابات دارد و اعلام کاندیداتوری همزمان با فعالیت های مربوط در وزارت ورزش، شائبه به وجود خواهد آورد؛ درست شبیه آنچه چندی قبل درخصوص محمدرضا داورزنی نیز مطرح بود و او در نهایت استعفا کرد.

یکی از ایرادهایی که به کاندیداتوری داورزنی گرفته می شد، این بود که او قصد داشت به عنوان معاون حوزه قهرمانی وزارت ورزش در انتخابات حضور داشته باشد. با توجه به تأثیرگذاری این معاونت در انتخابات و برای جلوگیری از ایجاد شائبه، فشارهایی به داورزنی آورده شد و با ورود مجلس وی در نهایت استعفا کرد. حال چنین وضعیتی برای اسبقیان و مستجاب الدعوه نیز وجود دارد و باید منتظر بمانیم تا ببینیم آنها از پست خود استعفا می کنند یا نه.

نکته مهم درباره استعفای مسئولانی که در انتخابات تأثیرگذار هستند، به کناره گیری حمیدرضا فردین پور نایب رئیس فدراسیون برای حضور در انتخابات برمی گردد. فردین پور در گفت وگو با خبرنگاران در این باره گفته بود: زمانی که می خواستم کار ثبت نام را انجام بدهم، علی دانشمندفرد دبیر مجمع انتخاباتی به من گفت که باید از سمتم به عنوان نایب رئیس استعفا بدهم. او مطرح کرد که این اقدام به دلیل قوانین موجود است و باید از نایب رئیسی کناره گیری کنم. دبیر مجمع همچنین گفت که استعفادادنم از مسئولیت کمیته آموزش اجباری نیست و الزام قانونی ندارد، اما بهتر است برای آنکه حرف و حدیثی پیش نیاید، این کار را انجام دهم، به همین دلیل من از هر دو پست یعنی نایب رئیسی و مسئولیت کمیته آموزش استعفا و در انتخابات ریاست فدراسیون دوومیدانی ثبت نام کردم.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "وزارت ورزش در آزمون عدالت این بار در دوومیدانی، تکرار ماجرای داورزنی برای دو کاندیدای دیگر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزارت ورزش در آزمون عدالت این بار در دوومیدانی، تکرار ماجرای داورزنی برای دو کاندیدای دیگر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید